Könyvtárunk ...

az iskola fennállása óta gyarapszik, s ma már mintegy 8000-nyi kötetet számlál.
Az állomány kiterjedt, hiszen magába foglalja mind a gyermek- és ifjúsági irodalmat, az ismeretterjesztő műveket, mind pedig a pedagógusok munkáját segítő szakirodalmat.
A könyvek összeválogatásakor mindvégig az volt a fő szempont, hogy a tanulók az iskolai felkészülés során ne maradjanak segítség nélkül.
Így az összes kötelező olvasmányból egész osztályra való példányszámot szereztünk be, a helyben olvasásra tartott lexikonokból bármilyen házi feladathoz, szorgalmihoz találnak segítséget.

A könyvtár ingyenes az iskola minden tanulója és dolgozója számára. Szorgalmi időben 8-14-ig tart nyitva.
A könyvtár hangulata is segíti az ide látogatót, hogy kulturáltan szórakozzon, hiszen egyéb programoknak is helyet ad: filmvetítések, mesedélutánok, könyvtári órák, napközis foglalkozások helye. Évről évre itt bonyolítjuk le a mesemondó-, a versmondó- és a Batthyány-komplex versenyeket.
Szeretettel várjuk jövendő diákjainkat!

Tóth Zsuzsa
könyvtáros pedagógus