Városi Petőfi versmondó verseny

Iskolánk névadójának tiszteletére minden évben Batthyány-napokat szervezünk. A színes kulturális és sportprogramok között méltó helyet kapott versmondó versenyünk. Petőfi Sándor neve az alsó tagozatos gyerekek körében is ismerősen cseng. Szívesen olvassák, s életkorukból fakadóan még szívesebben adják elő a megtanult sorokat.
A pedagógusokból, elsősorban tanítókból álló zsűri évfolyamok szerint értékeli a tanulókat. A megérdemelt könyvjutalmak mellé mindenki személyre szóló tanácsot kaphat, hogyan lehet még jobb, még ügyesebb előadó.
Ez a programunk már rögtön az első meghirdetésekor népszerűvé vált. Általában 4-5 tanuló jön a város egy-egy iskolájából.
Igyekszünk kellemes, meghitt hangulatot teremteni a résztvevőknek (előadóknak és hallgatóknak), ezért iskolánk könyvtára ad otthont ennek a rendezvénynek.

Kozma Zoltánné
tanító