2013. március – Batthyány-napok rajzverseny és fotókiállítás

BESZÁMOLÓ

2013. március – Batthyány-napok rajzverseny és fotókiállítás

A fotókiállítás témája az idei tanévben is „Nyitott szemmel a nagyvilágban” volt. Erre az eseményre 4000-5000 kép közül választottuk ki a 129 kiállított képet.

Volt olyan résztvevő, aki egyetlen képpel képviseltette magát, és volt olyan is, aki több száz fotót nevezett a kiállításra.

A képek témái tényleg képviselték a címet („Nyitott szemmel a nagyvilágban”), mivel az otthon készített felvételtől kezdve, a 2012-es Londoni Olimpiáig minden megtalálható volt a rengeteg kép között.

Volt olyan résztvevőnk is, aki egy „verset” küldött be képekben Egy kép = egy verssor.

Résztvevőink 6 általános iskolás tanuló (egy elsős, egy másodikas, egy ötödikes, három hetedikes), 2 főiskolai tanuló volt és 18 felnőtt.

A verseny természetesen idén is minden iskolai dolgozó részére volt meghirdetve városunkban.

A rajzverseny témája az idei tanévben „A Föld élővilága” volt.

Hét iskola diákjait mozgatta meg a kiírás olyannyira, hogy közel 600 pályamunka érkezett be iskolánkba majdnem 500 tanulótól.

A rengeteg gyönyörű munka közül 29-et díjaztunk, illetve állítottunk ki iskolánk folyosóin, ahol az üveg tárolókban bárki megszemlélheti a szebbnél-szebb rajzokat, festményeket.

Minden résztvevőnek emléklapot, illetve a 29 nyertes munka készítőjének oklevelet adtunk az ajándékuk mellé.

Köszönjük a sok segítséget, amit a kollégáktól és a szülőktől kaptunk azáltal, hogy buzdították a tanulókat, javítgatták a gyermekek munkáit.

Mindkét rendezvénnyel kapcsolatosan köszönettel tartozunk Érd Polgármesteri Hivatalának az anyagi támogatásért.

Tisztelettel:

Szabó Margit