Angol nyelvtanítás – tanulás tanórán kívül

A nyelvkönyvek sokféle feladatot kínálnak ismeretszerzésre, gyakorlásra. A tananyagok, a szerző elgondolása alapján, sematikusan ismétlődve kerülnek feldolgozásra. A tanulóknak ez egyfajta biztonságot ad, de kevésbé fokozza az érdeklődésüket.

A motiváció fenntartására faliújságot állítottunk össze a felső tagozaton angol nyelvet tanulók számára.

A feladatok szintekre tagozódnak, a  tartalmukat tekintve egyfelől  kapcsolódnak a nyelvi kultúrához tartozó ünnepekhez, másrészt  a nyelvi készségek fejlesztéséhez.  A részvétel önkéntes. A havonta cserélődő 10-15 feladatsorból legalább három feladatot szükséges választani, és határidőre feldolgozni. A hibátlan megoldásokat jutalmazzuk, - tantárgyi jegy,  írásbeli dicséret, jutalompont.

Novemberhez kapcsolódó feladatok

Egészséges hét projekt képekben az angolórákon

1.Gyűjtőmunka a kedvelt sportágról

2.A kedvenc focistám

3.Az olimpiai láng

4.Sporttevékenységek gyűjtése

5.Szókincsbővítés

6.Sportolás igékkel kifejezve

7.A tanultak felelevenítése

8.Ki találja meg előbb a gól számokat?

9. Nyelvgyakorlás a focipályán

6. évfolyam