Sportosztály

Batthyány Általános Iskola és Sportiskola

1.t osztály

Az idén negyedik alkalommal indult sportiskolai osztály az iskolában.

Ezek az osztályok iskolaotthonos rendszerben működnek, jellemzően két tanító irányításával.

A mi osztályunkban egyik tanító néni a matematikát, környezetet, rajzot és technikát, másikunk a magyart, éneket és testnevelést tanítja. A gyerekek megismerkednek a küzdelem és játék című modul keretében a drámajátékkal is.

A heti öt óra testnevelés mellett edzésekre is járnak a tanulók. Két órában csoportbontásban a tollaslabda és birkózás,valamint labdás előkészítő és labdarúgás alapjait ismerik meg.

A szakedzéseket képzett edzők vezetik.

Heti egy alkalommal úszásoktatáson vesznek részt a tanulók.

Az osztály létszáma 21, 8 lány és 13 fiú jár ebbe az osztályba.

A magyart a MOZAIK Kiadó tankönyveiből szótagoló módszerrel tanulják, a matematika elsajátításában a Műszaki Kiadó Hajdú-féle tankönyvcsaládját alkalmazzuk.

Nagyon fontosnak tartjuk a tanulók fizikai fejlesztését, ehhez minden rendelkezésünkre álló eszközt ki is használunk, de a sporttal egyenrangúan végezzük a tanulók szellemi képzését is. A kettő ebben a rendszerben jól kiegészíti egymást, sőt felerősítik egymás hatását.

Előre tervezetten különböző kulturális tevékenységeket is szervezünk, pl. színházlátogatást, találkozást a Mikulással,a Planetárium előadásának megtekintését,helytörténeti helyszínek meglátogatását,stb.

A gondosan kiépített rendszer csak akkor működhet jól, ha minden oldal elvégzi a rá eső feladatokat. Ebben az osztályban a szülők támogatják a pedagógusok elképzeléseit, együttműködnek nevelési és oktatási kérdésekben egyaránt. A gyerekek nagyon lelkesen végzik a nem kevés rájuk bízott feladatot.

Két hónap után mondhatjuk, hogy elindultunk egy küzdelmes, de sok örömet rejtő úton.