Komplex verseny

Iskolánkban már csaknem 2 évtizede megrendezzük március 15-e hetében a városi történelmi versenyt. Kezdetben csak történelmi kérdésekből állt ez a verseny, melyek a reformkor és 1848-49 időszakát fogták át. Az utóbbi 10 évben már komplex versennyé nőtte ki magát. A jelentkező csapatok már 1-2 hónappal korábban elkezdik a felkészülést. Mindenféle ismeretet összegyűjtenek erről az időszakról: milyen volt a zene, a színjátszás akkoriban? Milyen épületek álltak már? Milyen verseket olvashattak, milyen festményekben gyönyörködhettek? Mire eljön a verseny napja addigra a csapatok már egy valóban komplex tudással rendelkeznek a korról. Az idei versenykiírásunkban felhívtuk a figyelmet arra, hogy az 1849-es dicsőséges tavaszi hadjáratnak. Buda felszabadításának emlékéve van. A változatos feladatok során kiderülhetett, hogy melyik csapat felkészültsége mennyire alapos. Hős katonáinak csatáról kellett beszámolniuk, térképen felismerniük a csatahelyeket, a katonai alakulatok öltözetét azonosítani. A képi, zenei, irodalmi feladatok után a szellemi vetélkedő zárásaképpen a fiatalok feladata az volt, hogy írjanak egy búcsúlevelet az aradi vértanúk valamelyike nevében. A sok-sok kreatív feladat alaposan megmozgatta a gyerekek tudását. A nemes versengés végére megszületett a végeredmény az 5 résztvevő csapat között:

1. Batthyány Általános Iskola és Sportiskola
2. Batthyány Általános Iskola és Sportiskola
3. Bolyai Általános Iskola

(Köszönettel tartozunk a felkészítő tanárok áldozatos munkájáért, a verseny megrendezésében segítő kollégáknak.)

Örülünk annak, hogy a gyerekek lelkesen készültek, így bízhatunk abban, hogy múltunk e dicső időszaka gyökeret ereszt a fiatal nemzedék tagjainak lelkében is.