Mesemondó Verseny

Benedek Elek születésnapja lett a magyar mese hivatalos napja. Nagyon sokat tett azért, hogy népünk mesekincse nehogy elvesszen. Rengeteg mesegyűjteményt összeállított, s maga is írt hozzájuk.

Az alsó tagozatos diákok első idei versenyén Benedek Elek meséiből választhattak a szépen beszélő, s jó memóriával rendelkező tanulók. A versenyre 25-en érkeztek, tarsolyukban egy kis mesével. A zsűri, s a nézők örömmel hallgatták végig a produkciókat.

Évfolyamok szerint értékelték a gyerekeket. Így született meg a következő eredmény.

2. évfolyam

I. helyezés Juhász Hajnalka 2. a.

II. helyezés Házi Gabriella 2.a.

III. helyezés Lőrincz Viktor 2.t.

3. évfolyam

I-I. helyezés Bakonyi Enikő 3.b.

Nagy Martin Kristóf 3.b.

II. helyezés Müller Ákos 3.b.

III. helyezés Kovács Eszter 3.t.

4. évfolyam

I. helyezés Ravasz Fanni 4.t.

Iskolánkat képviselheti a városi versenyen:

Bakonyi Enikő, és Nagy Martin Kristóf

Ők Mazumelné Kiss Éva tanárnő felkészítésével készülnek a városi szép magyar beszéd versenyre.

A zsüri tanácsaival ellátva: „ügyesen választani, s örömmel mesélni!” készülhetnek a kisdiákok a decemberi versenyünkre, ahol szabadon választott kedvenc versük elmondásával jelentkezhetnek.

Versenyzők és a zsűri