Városi komplex verseny

Írj levelet Baradlay Richárd nevében!

Készíts korabeli plakátot a Védegylet támogatására!

A térképen jelöljétek a honvédő sereg vonulásának útját a tavaszi hadjáratban!

Erkel mely művéből hallunk részletet?

Csak néhány példa azokból a feladatokból, melyre a 7-8. évfolyamos gyerekeknek válaszolniuk kellett. 4 fős csapatokat alkotva próbáltak bizonyságot tenni arról, hogy a reformkori Magyarországot, s az 1848-1849-es forradalom, és szabadságharc eseményeit jól ismerik. Tudják milyen versek íródtak akkor, milyen festmények készültek, milyen zenét lehetett hallani, s kik voltak a korszak legjelentősebb egyéniségei.

Iskolánk a Batthyány-napok keretében 15 éve rendez városi versenyt erről a dicsőséges korszakról.

Öröm látni, hogy milyen sok mindent tudhat már egy 13-14 éves fiatal is mindezekről..

Az idei évben viszont kevesebben jelentkeztek erre a nemes megmérettetésre.

Az Érdligeti Általános Iskola két csapata, a Sóskútról érkezett vendégcsapat, s iskolánk diákjai mérték össze felkészültségüket.

Barátságos légkörben zajlott a verseny. A sok feladat, több mint 90 perces játék után bizony jólesett a vendéglátás mindenkinek. Ez alatt a zsűri számolt, s előkészítette a jutalomkönyveket. Büszkén térhettek haza a diákok is, s felkészítő tanáraik is, mert a szép eredmények a tudásukat, s sok munkát igazolták.

A következő sorrend alakult ki.

3. helyezést az Andreotti Károly Általános Iskola ért el.

Varga Krisztina, Kuzsel Zita, Vaszi Anna, Balázs Ervin

Felkészítő: Gyimesiné Balázs Éva