Batthyány Iskola házi Petőfi versmondó verseny

Iskolánk névadójának tiszteletére minden évben Batthyány napokat szervezünk. A színes kulturális és sportprogramok között méltó helyet kapott versmondóversenyünk. Petőfi Sándor neve az alsó tagozatos gyerekek körében is ismerősen cseng. Szívesen olvassák, s életkorukból fakadóan még szívesebben adják elő a megtanult sorokat.
A pedagógusokból, elsősorban tanítókból álló zsűri évfolyamok szerint értékeli a tanulókat. A megérdemelt könyvjutalmak mellé mindenki személyre szóló tanácsot kaphat, hogyan lehet még jobb, még ügyesebb előadó.
Ez a programunk már rögtön az első meghirdetésekor népszerűvé vált,  ezért a városi verseny előtt mindig rendezünk egy iskolai fordulót is. Így választva ki a lelkes jelentkezők sokaságából azokat a tanulóinkat, akik a legjobb eséllyel indulhatnak városi megmérettetésen.

Kozma Zoltánné tanító

A házi versenyen helyezést elért tanulóink:

1. évfolyam
1. Szaszák Péter  1.t