Városi Petőfi versmondó verseny alsósoknak

Iskolánk minden év márciusában az 1848-as forradalom és szabadságharc emlékezetére és névadónk tiszteletére Batthyány- napokat szervez. Így volt ez az idei tanévben is. Az egy héten át tartó programsorozatban március 9-én méltó helyet kapott a Petőfi versmondó verseny, melyet az érdi alsó tagozatos gyerekeknek szerveztünk.
Miért is fontos egy ilyen rendezvény?
Nekünk, mint oktatási intézménynek célunk a szép, érthető, tagolt beszédre nevelés. Fontos, hogy a gyermekek ne csak a megszokott közösségük előtt merjenek szerepelni. Petőfi Sándor hazáról, szabadságról szóló sorai ma is időszerűek, példát mutathatnak tanítványainknak.
A pedagógusokból, elsősorban tanítókból álló zsűri évfolyamok szerint értékelte a tanulókat. A megérdemelt könyvjutalmak mellé mindenki személyre szóló tanácsot kapott, hogyan lehet még jobb, még ügyesebb előadó.

A következő eredmények születtek:

2. évfolyam:

I. Farkas László Teleki Sámuel Ált. Isk.
II. Szaszák Norbert Batthyány Ált. Isk.
III. Pócsi Dóra Széchenyi István Ált. Isk.
  Dibáczi Levente Gárdonyi Géza Ált. Isk.

3. évfolyam:

I. Tárnok Márton Hunyadi Mátyás Ált. Isk.
II. Vörös Eszter Széchenyi istván Ált. Isk.
  Burján Alex Teleki Sámuel Ált. Isk.
III. Schwirján Olivér Batthyány Ált. Isk.
Különdíj Varga Dorka Kőrösi Csoma Sándor Ált. Isk.

4. évfolyam:

I. Dénes Amanda Batthyány Ált. Isk.
II. Dobi Viktor Batthyány Ált. Isk.
III. Perlusz Artúr Széchenyi István Ált. Isk.

Örülünk, hogy városunk iskolái az idei évben is megtiszteltek bennünket és ügyes tanítványaikkal részesei lettek az ünnepi hétnek. Úgy érezzük, tartalmas, szép programot tudtunk nyújtani a kisiskolásoknak.
Köszönjük Érd város Önkormányzatának pályázat útján történő támogatását.

Kozma Zoltánné
szervező